Keep busy living or keep busy dying...

Ježčí lež

24. října 2016 v 7:23 | Tenal |  Něco jiného
Lež… Každý se s ní potýkáme každý den, v každé konverzaci. Neexistuje jediný člověk, kterého bych znal a kterému bych nelhal. Lži jsou dobrá věc. Udržují nás v bezpečí a pomáhají nám přežít. Ale jako u každé dobré věci, pokud si jí vezmete moc, tak vám nakonec ublíží.


"Navštívil" jsem ježka. Neměl jsem, ale i tak jsem to udělal. Kapka pokrytectví. Asi jsem lhal sám sobě, když jsem si říkal, že to neudělám. Nakonec ale ježek lhal mě zpátky.

Víte, mě málokdy, jestli vůbec, zraní, když mi někdo blízký lže. Jsem velice vybíraví, co se týče blízkých lidí, proto, pokud si k sobě někoho pustím velice blízko, tak já jim věřím, že pokud mi budou lhát tak to dělají proto, že je to opravdu jejich jediná možnost. Musím být naprosto praštěná výjimka, ale takovéto lži mi opravdu nevadí. Existuje ale jiný typ lží. Sebe lhaní. Ano, to mi vadí hodně.

Každý si lžeme. Je to přirozené. Další součást našeho bezpečnostního systému. Bez něj by většina lidí zešílela, než by dosáhla dospělosti. U většiny z nás to ale nekončí tak hezky. Většina z nás si vytvoří iluzi po iluzi. Nakonec skončíme v tom, že když si uvědomíme, že žijeme ve lži, tak nám mozek vymyslí jinou lež, které věřit a protože jsme se zbavili předchozí lži tak si naivně myslíme, že ta nová lež je pravda.

Není to tak, ježku? Ano, vím, že to čteš.

Těch iluzí je v mé mysli jako máku. Snažím se je zničit jednu po druhé. Občas si připadám, že jedinou věc, kterou má mysl dělá, je že prochází skrz hromadu iluzorních zrcadel a kladivem ničí všechny iluze co najde. Některá iluzorní zrcadla jsou tak dobrá v kamufláži že si myslíme, že jsou pravdivá. To je špatně, moc špatně. Bez pomoci se z takových iluzí lidé těžko dostávají. Nemám nejmenší ponětí jestli si ted lžu nebo ne. Jediné co můžu je doufat že je to pravda a snažit se žít jak nejlépe to jde.

Co ale, když mi někdo lže, protože mě chce ochránit? Co ježku? Jak si myslíš, že to potom je? Mísí se ve mně vděčnost se smutkem. Vděčnost že se člověk stará, ale smutek z toho že došel k závěru, že to jinak než lží nejde. Přesto se to stává a i já to kolikrát dělám. Je to prostě instinkt, chránit ty které máme rádi, být k nim i krutí a odhánět je, aby se nenabodli na naše ostny. Chceš mě ochránit ježku, že? Poslední dobrý skutek, který se pokusíš udělat? Ano. Dovolím ti lhát mi. Dovolím ti to udělat. Ne proto, že by sis to zasloužila, ne proto, že bych si to zasloužil já a ani ne proto, že by to bylo správně, i když možná je. Udělám to, protože vím, že jsi pro mě lhala, protože ti na mě záleží. Protože mě máš ráda pořád, i kdyby jen trochu. A to je všechno co od tebe můžu kdy chtít.


Děkuji ti ježku. Jsem za tu lež vděčný.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mel Mel | 25. října 2016 v 12:41 | Reagovat

Blbče

2 Rádce :-) Rádce :-) | 25. října 2016 v 13:03 | Reagovat

Kámo, zamysli se nad sebou a přestaň lhát sám sobě :-) To je nejhorší co můžeš dělat ;-)

3 Tenal Tenal | E-mail | 25. října 2016 v 13:53 | Reagovat

[2]: Nemyslím si že jsi tak úplně pochopil co jsem tu psal "kámo".

4 Tenal Tenal | E-mail | 25. října 2016 v 13:54 | Reagovat

[1]: Tvrdohlavče

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama