Keep busy living or keep busy dying...

24.12.2016

24. prosince 2016 v 20:49 | Tenal |  Nepravidelný deník
Další Vánoce za mnou, tedy alespoň ta hlavní část.


Nebylo to tak hrozné, jak mohlo být. I tak byl můj úsměv povětšinou falešný. Nebo lépe řečeno, neradoval jsem se tak moc jak jsem se tvářil. Radost jsem ale měl.

Vlastně ani není moc co napsat. Standartní vánoce. Slušné dárky. Žádný velký boj mezi sestrou a otcem. Nedostal jsem to, co jsem opravdu chtěl, ale to jsem ani nečekal. Oni mi to dát nemůžou. I tak mám ale pocit, že se sluší napsat aspoň něco.

"You can't always get what you want…"

Něco hezkého, dobrého, ale zároveň pravdivého.

Vánoce…

Svátek klidu a pohody, který Křesťané ukradli starším náboženstvím, kvůli narozeninám člověka, který se narodil v létě...

Hm… Ne. Tak to není správně. Může to být pravda, ale na tom už nezáleží. Pravda je zvláštní slovo. Pravda… Většinu svého života, jsem se honil za pravdou a pokládal ji za jediný hodnotný zákon vesmíru. Buď něco pravda je anebo není a na tom co pravda není, nezáleží. Dnes vím, že je to celé komplikovanější. Lež může být stejně hodnotná a důležitá jako pravda. Nestává se tak často, ale takové případy jsou. Někdy totiž potřebujeme nejdřív lhát a nakonec se ukáže, že se naše lži staly pravdou, takovou pravdou, kterou jsme potřebovali k životu.

Vánoce…

Ty nejsou vždy veselé, nejsou vždy šťastné, nejsou vždy plné pohody. Ne. Některým lidem je smutno. Někteří jsou v situaci, která je drtí na dně. Jiní jsou obelháváni vlastními lži, které jim ale nepomáhají, jenom je drží na místě. Jiní jsou naopak uvězněni pravdou a odmítají snít o lži, která by s tou pravdou bojovala a porazila ji. Ne, vánoce nejsou perfektní. Vánoce jsou idea.

Je to ale dobrá idea. Ne, to náboženství okolo. Na tom nezáleží. Záleží na tom poselství. Je to dobrá idea lásky a přátelství. Na vánoce se zastavila světová válka. Tři armády zasekané v příkopech vylezly, mluvily, přátelily se. Vánoce zastavily válku. To je ta idea. Ta správná idea. To jsou pravé vánoce, a i když se někteří z nás mohou na vánoce cítit špatně, pamatujme, že vánoce nejsou o tom, že musíme být šťastní. Jsou tu o tom, aby nám připomněly, že můžeme být šťastní i za toho nejhoršího. I když slunce zmizí z oblohy a svět zmrzne. I když jsme uprostřed války. I když jsme sami. I tehdy, s kapkou dobré vůle můžeme být šťastní.

"…but if you try, sometimes, you might find, you get what you need."


Vánoce… Ať jsou šťastné a veselé pro všechny ;)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama