Keep busy living or keep busy dying...

31.12.2016

31. prosince 2016 v 22:00 | Tenal |  Nepravidelný deník
Nový rok… Rok 2017.


Když jsem byl malý, tak jsem se na nový rok těšil kvůli ohňostroji. Nedokázal jsem vydržet vzhůru, ale vždycky jsem rodiče prosil, aby mě vzbudili, abych to mohl vidět. Ty aby mě ale vzbudili, to by dřív v pekle sněžilo.

Tohle nadšení se ale postupně vytratilo, podobně jako to nadšení z vánoc. Pamatuji si, jak jsem před pár lety seděl sám v obýváku, kde je výhled na město a pozoroval ohňostroj. Popíjel jsem u toho víno a kolu, a gratuloval jsem si k "another lousy year".

Tentokrát je to jiné. Žádné víno. Žádný kofein. A buď budu sedět u sebe v pokoji, anebo budu vařit večeři, to podle nálady a času. Možná to zní divně, ale tentokrát se ani necítím tak sám. Měl bych, ale ne, necítím. A dokonce mi připadá, že tenhle rok za něco stál, že se toho spoustu událo, změnilo se, vyvinulo se.

Dívka, které jsem říkal ježek je pryč. Pořád mi jednou do týdne vleze na blog, a myslí si, že si toho nevšimnu, ale to už mě nezajímá.
Tohle je poprvé od dětství, kdy slavím vánoce a nový rok bez kofeinu.
Našel jsem si práci.
Dozvěděl jsem se toho o sobě spoustu nového, i o lidech.

I přes všechnu tu tragédii se toho v roce 2016 stalo mnoho dobrého.

Obecně vzato nepovažuji oslavu nového roku za nic speciálního…

Tak večeře je uvařená! Smažené čínské nudle s vepřovým. Mám raději s kuřecím, ale tohle je taky dobré. Už bych se ale opravdu měl naučit pořádně vařit se sójou a tofu. Pomohlo by mi to zhubnout. Kruci, nikdy nedokážu ty nudle a maso namíchat rovnoměrně. Vždycky skončím s moc málo masem, anebo naopak moc masem. To je ale fuk. Kde jsem to byl? Oh…

Ano, oslava konce a začátku roků nepovažuji za nic speciálního. Mohl by se totiž slavit naprosto jakýkoliv den. To jenom že se v minulosti rozhodlo, že to bude takhle, tak to tak je. Chápu, že se čas musí nějak měřit, to mi vůbec nevadí a je to logické. Není to ale nic posvátného, ani zázračného. Rok od něčeho uplývá každý den, každou hodinu, minutu, sekundu. Pořád bychom mohli slavit konec a začátek nového roku. Proto mě pak trochu štvou novoroční předsevzetí.

Pokud se někdo chce změnit, proč používat začátek nového roku jako záminku? Proč se prostě nerozhodnout ke změně v momentě, kdy člověka napadne, že změnu potřebuje. Nebo když potká nějaký milník. Považují snad lidí konec roku za milník? Možná, ale v tom případě je to pitomý milník. Jestli chcete milník na změnu tak použijte vlastní narozeniny. Není to o moc lepší, ale dává to větší smysl, protože to předsevzetí je jenom vaše. To vy se chcete změnit. Je to osobní věc. Zatímco nový rok je pro všechny stejný. Není to osobní, je to veřejné. Navíc, všichni ví, že se předsevzetí na nový rok porušují. Když se k tomu přidáte, tak snadno podlehnete tlaku. Když to porušili ostatní, tak proč byste nemohli vy? Mozek si to ospravedlní.

Ne, žádné předsevzetí ode mě nebude. Já jsem měl svůj milník nedávno a toho se budu držet. Kdybych si z toho udělal novoroční předsevzetí tak to poruším a to já nechci.

Hm… 2016. Nádherný, hrozný, šílený, klidný. To všechno byl a jsem rád, že byl. Přeci jen v něm bylo více dobra než neštěstí a já konečně, po tolika letech sebelítosti a pohrdání, věřím, že dobro je něco co si zasloužím. Mějme tedy 2017 lepší, než jaký 2016 byl. Nezapomeňme, ale čím nás ten rok učinil, co v nás změnil, zhoršil, vylepšil. Pohněme se dál, ale nezapomeňme, kým jsme byli.Následující video… Někteří z vás možná ví, že mezi mé koníčky patří editace videí a hudby. Tohle video je z různých filmů a anime z tohoto roku, sestříhané k písničce, kterou jsem zde jednou už pouštěl. Jsou v něm některé mé pocity, vzpomínky, myšlenky. Není to nejlepší video, co jsem kdy vytvořil, ale jsem s ním spokojený. Jestli chcete ale vidět má videa v tom nejlepším, tak doporučuji Doctor Who a Star Wars na tom samém kanále. Doufám, že se vám to bude líbit.


Počet dní bez kofeinu: 11
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vzduch Vzduch | 1. ledna 2017 v 10:31 | Reagovat

Bez kofeinu se statečně držíš už dost dní, jen tak dál.
Pro mě byl rok 2016 jeden z nejhorších vůbec a události posledních dní to jen potvrdily, a tak jsem ráda, že tobě přinesl mj. i mnoho dobrého, že se pro tebe v něm objevil i nějaký ten milník, od něhož můžeš jít s čistějším výhledem dál. Doufejme tedy, že současný rok bude lepší, neboť bude propletený radostnými okamžiky.
Předsevzetí jsou blbost, jak píšeš.. hloupost, které zřídkakdo dostojí. Změna může přijít kdykoliv jindy..
Btw. video je hezky shrnující a kvalitní,pěkně vytvořené, avšak to, které u mě vede, víš.. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama