Keep busy living or keep busy dying...

28.01.2017

28. ledna 2017 v 3:54 | Tenal |  Nepravidelný deník
L: "Why did he do that, why did he have to leave?"
W: "You know him better than I do."
L: "I've known him for five years and no I don't."
W: "So why do you put up with him?"
L: "Because I'm desperate, that's why. Because he is a great man, and I think one day… if we're very, very lucky… he might even be a good one."
Dobrý člověk... Nestává se to často, ale už jsem zažil tato slova použita i v relaci se mnou. Vy-víte-kdo to o mě říkala celkem často, tedy… více než ostatní. Ne, že bych toho vykonal tolik dobrého, ale kdybych chtěl, tak bych mohl lidi mučit a ničit. Využívat své zahořklosti a lítosti k tomu aby napájela hněv a nenávist. To by byla velice snadná věc. Anebo ne. Mohl bych se stejně snadno uzavřít ve své intelektuální pevnosti a jednat se všemi jako s hmyzem pod mýma nohama, jenom proto, že můžu.

Maya mě několikrát nazvala jejím strážným andělem, kvůli věcem, které jsem pro ni udělal. Že jsem se jí snažil pomoci. Ironie v tom že Maya je "nej-ateista" jakého jsem kdy poznal. Jestli jste ale četli jiné články tak víte, že ta role strážného anděla trochu shořela při pádu z nebe na zem.

Desítky lidí, kterým jsem pomohl, osobně, nebo online mi říkají, že jsem dobrý člověk. Děkují mi. Přejí mi hodně štěstí, protože si ho prý zasloužím. Pár co jsem znal osobně, ne mnoho, ale pár z nich ode mě dostalo i objetí. Znaamená to, že jsem tedy dobrý člověk?

Nikdy jsem se nepovažoval za dobrého člověka. Pořád se nepovažuji. Ve své mučednické fázi jsem se považoval za zlomeného člověka. Nyní se považuji za člověka. Být ale dobrým člověkem? Obtížná to věc.

Jaký by takový člověk vůbec měl být? Těžko říct. Každý má asi vlastní představu. Dobrý člověk…

Pro mě je to jakýsi ideál. Představa něčeho nedosažitelného. Nejde o to se jím stát. Ideálem se stát nemůžete. Dokonalost? Dokonalý člověk už není člověkem.

Ne. Mám to špatně. Dokonalý člověk a dobrý člověk není to samé. Nemůže to být to samé. Dokonalý člověk nemůže existovat, protože to co je dokonalé, není lidské. Dobrý člověk ale musí být lidský, jinak by už nebyl člověkem. To ale znamená, že dobý člověk není dokonalý. Spletl jsem se tedy? Může být dobrý člověk dosažitelný cíl?

Upřímně, nevím. Možná že není. Možná že se lidé, kteří se snaží být dobrými, honí za přeludem. Na druhou stranu se ale snaží. Snaží se být dobrými lidmi. To je víc než většina z nás kdy udělá za celý život. Snažit se být dobrým člověkem, i když neúspěšně je dobrá věc. Dává to cíl, důvod k boji, k žití, ale hlavně, čím více se takoví lidé budou snažit být dobrými, tím více jimi opravdu budou. Divili byste se, kolikrát stačí jen snažit se dělat to správné rozhodnutí.

Ne každé rozhodnutí musí být správné. Některá budou špatná, jiná neutrální a některá budou správná, ale vy jste o tom ani netušili. Když o tom ale trochu zapřemýšlíte, všimnete si, že téměř vždy cítíte, jaké rozhodnutí je správné. Vnitřní hlas vám to radí. Kolikrát jsme ten hlas ale přešli, kvůli nějakým sporům venku nebo v nás?

Víte co? Ne, zapomeňte na to tlachání, prodlužování, na všechny ty žvásty okolo a soustřeďte se na tohle…

Pokud chcete být dobrým člověkem, tak se snažte být dobrým Já.O: "Is that him Sir? He's a great man."
L: "No, he's better than that. He's a good one.PS: Speciální poděkování těm, kdo poznali původ těch úvozovek.Počet dní bez kofeinu: 38
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama