Keep busy living or keep busy dying...

8.1.2017

8. ledna 2017 v 23:28 | Tenal |  Nepravidelný deník
Dnes, když jsem si šel koupit večeři, byla tma a ticho. To ticho jsem moc nevnímal, protože jsem měl sluchátka v uších, ale i tak, cítil jsem se volný. Ne jak to je, když se okolo mě plazí stovky lidí. Připomnělo mi to, co jsem kdysi dělával.


Když jsem nastoupil na střední, hodně věcí se měnilo a já najednou potřeboval hvězdy. Hvězdy, mi připomínaly, že jsem sice sám bloudící nocí, ale taky jsem věděl, že se někdo jiný v podobné situaci také dívá na hvězdy. Byl jsem sám, ale necítil jsem se tolik osamělý. Často jsem chodil okolo města pozdě v noci, kdykoliv od 10 hodin večer do 4 hodin ráno když byla tma a hvězdy. Občas jsem si koupil kousek pizzy z rychlého občerstvení, sedl si na lavičku uprostřed parku a jenom tak seděl, jedl, díval se okolo a na hvězdy.

Těm z vás co žijí ve velkoměstech, tohle možná připadá jako nebezpečná aktivita. Ale v mém městečku 7000 obyvatel je tohle bezpečné. Po půlnoci na ulici nenarazíte na jediného člověka, a když náhodou ano, tak kolikrát zjistíte, že ten člověk raději přešel na druhou stranu ulice, aby nemusel jít okolo vás. Mám to tady rád. Není tu sice kino, ani pořádná kavárna s internetem, ale je tu klid a všechno základní co člověk potřebuje pro každodenní život.

Myslím, že bych zase mohl chodit na takové procházky. Jednou za čas.

Dnes jsem měl další sen. Dnes tam byla dívka z Rumunska. Možná bych jí zde měl oslovovat nějak jinak, že? Hm… Žádná zvířecí metafora se nehodí. Budu jí říkat Maya, ano, to se hodí. Zdálo se mi o Maye. Během let se mi o ní zdálo už několikrát. S tím vším chaosem ale sny o ní ustoupily.

Včera jsem psal, jak se mi ten sen nelíbil, protože mi sliboval něco, co ve skutečnosti nebylo. Jsem ale rád, že se mi zdál tenhle sen. Rád jsem ji zase viděl usmívat se. I kdyby jen na pár vteřin iluze. Ano, za tento sen jsem rád.Počet dní bez kofeinu: 19
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama