Keep busy living or keep busy dying...

17.02.2017

17. února 2017 v 15:47 | Tenal |  Nepravidelný deník
Za posledních několik dní mě praštilo přes hlavu pár věcí.


Jednorožec mi už nepomůže. Nemůže. Už ni nečte blog. Má toho prostě moc a já jsem příliš velká přítěž. Musím tuhle skutečnost nějak přijmout, protože právě teď to ve mně vyvolává pocit ublížení a opuštění. Omezím s ní trochu psaní. Tím přestanu mít pocit, že mi "dluží" svoji pozornost. Nebude to úplně jednoduché, ale myslím, že to zvládnu.

Dál jsem si uvědomil, že i když jsem zaregistrovaný na množství sociálních a seznamovacích sítí, tak jsem velice pasivní. Věděl jsem delší dobu o více možnostech, jak najít lidi, ale nikdy jsem se na ně nepodíval. Mimo jiné si nechám obnovit své členství v Mense. Vím, před roky jsem se s nimi moc nepohodl, ale hodně jsem se od té doby změnil a věřím, že se změnili i oni, nebo se při nejhorším trochu prostřídali. Kolik let už to bylo? Pět? Hm, ne, čtyři co jsem přestal chodit na setkání.

Co mě asi ale praštilo po hlavě nejvíc, byla má fyzička. Ve středu jsem vyjel na kole do obchodu, protože se udělalo hezky. Hádejte, jak náročný bylo vyjet ten kopec. Fajn, začnu zase trochu jezdit a cvičit, abych byl připravený na jaro a léto a konečně si na kole dojel do Plzně a zpátky. Včera jsem si trochu zajezdil na rotopedu, protože počasí nebylo dobré na ježdění venku a udělal jsem pár sedů lehů. Vtipné to ale bylo dnes. Udělal jsem si tabulku, abych si zapisoval různé aktivity jako jízda na kole, sedy/lehy, plank a další a řekl jsem si, že si také budu zapisovat váhu. Tak jsem se šel zvážit a dostal jsem zatím nejvyšší číslo vůbec. Tak hrozné číslo že vám ho ani neřeknu. Převedu vám to na procenta. Takže dnešní den začínám na 100% a budu postupně psát, jak se ta váha mění v procentech. Můj cíl je tak okol 70% tak uvidíme, jak to půjde.

K tomu jsem si také okamžitě začal kupovat trochu jiný druh stravy. Kolu můžu úplně vypustit. Možná bych si jednou za čas mohl koupil light, nebo zero, ale limonády s cukrem jsou prostě mimo jídelníček. Jediné sladké pití co tam zůstane, bude sklenička džusu ráno ke snídani a příležitostný čaj s medem. Také jsem díky filmu The Martian objevil zajímavý typ diety. Bramborová dieta. Brambory totiž v sobě mají většinu věcí, které tělo potřebuje k životu, ale málo cukrů a tuků. Zjistil jsem, že to není jen filmová věda, ale existuje to i ve skutečnosti. Samozřejmě nehodlám umírat hlady jako hlavní postava toho filmu, a budu jíst i jiné věci, ale budu se snažit zůstávat hlavně na bramborech.

Oh… Skoro bych zapomněl. Změnil jsem hlavní pozadí blogu, což jste si už asi všimli. I když se to předchozí hodilo velice dobře k tomu, kým jsem byl a kým ještě stále jsem, tak myslím, že je čas na změnu a připomínat si, kým chci být a kým se stávám.

Věcí, se kterou bych chtěl dnes skončit je, že jsem začal procházet blogy ostatních lidí. Já jsem nikdy moc neprozkoumával ostatní blogy. Je málo bloggerů, které bych rád četl, protože většina píše o nějakém trendu, fenoménu anebo jsou příliš mladí na to, aby mě jejich problémy zajímaly. Našel jsem takhle jeden blog, na kterém byly jen tři články. Buď jen tři anebo ty ostatní byly schované a nepřístupné návštěvníkům. Každý článek byl z jiného roku. Ten poslední jen pár týdnů zpátky. Ten článek nebyl nijak zlomový, ani zázračný. Nejednalo se v něm o ničem podstatném. Cítil jsem ale z něj tu osobu. V tom článku byla duše a to vidím málokdy. Ani na mém blogu není takový každý článek. To co mě ale dostalo nejvíce, byly písně, které připojovala ke svým článkům.


If you can't give up the ghost
Or cut the rope
That tugs you down

If you're walking comatose
Obliged to cope
To follow the crowd

Well long live all those lies
You tell yourself
You'll be alright

But there's no kiss goodbye
Only the end
And only the night

I pictured it like you did
Selfishly, I thought you'd spare the time
The ones I loved the most
Disfigured it all
The beautiful life

Well long live all those lies
You tell yourself
That you'll be alright

But there's no kiss goodbye
Only the end
And only the night

It's a cold way to go
To the hollow below
[x8]

Well long live all those lies
You tell yourself
That you'll be alright

But there's no kiss goodbye
Only the end
And only the night



Počet dní bez předávkování kofeinem: 60
Počet dní od začátku cvičení: 0
Váha: 100%
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama