Keep busy living or keep busy dying...

4.02.2017

4. února 2017 v 23:14 | Tenal |  Nepravidelný deník
Rozhodl jsem se něco zkusit. Kontrolované pití kofeinu. Jednu skelničku denně max, a ta sklenička není půllitrová. Dnešek je první den. Zatím jsem vypil pouze jednu skleničku a jsem si celkem jistý, že to tak zůstane. Uvidíme jak dál.


Posledních pár dní bylo hektických. Spousta práce, nedostatek spánku, návštěva psycholožky, pád pod vlak… Vlastně obyčejný týden. Ten vlak stál, jenom jsem pod ně uklouznul, nikdo si mě ani nevšimnul.

Psycholožka mi řekla, že jsem celkově v pořádku. Že mám pár problémů, ale že jsem schopný života. Souhlasím. Dělám pořád spoustu pitomých rozhodnutí, ale snažím se žít, i když to občas nevyjde. Stále mám problém najít někoho blízkého, ale to se těžko vyřeší během terapeutického sezení. V tento moment už nejde o to, že bych nebyl schopný se s někým sblížit, ale že tu není ten správný člověk. Pokud kvůli tomu nepropadnu dlouhodobé sebelítosti tak to bude v pořádku.

Dnešek byl ale těžký den. Asi je to tím, že jsem měl méně práce a měl jsem čas přemýšlet a cítit se špatně. Pokusil jsem se o několik nových kontaktů, žádný z nich nevypadá slibně a dva mě v ten moment i trochu rozrušili. Pokaždé když vidím nějaký nový profil, který vypadá slibně, tak se snadno zaraduji, jenom abych o pár dalších kliknutí narazil do zdi. Dlouhodobě to se mnou nic nedělá, ale krátkodobě to zabolí.

Nakonec mě to žralo tak moc, že jsem zase skončil na té slavné terapeutické stránce, tentokrát jako pacient. Po pár lidech jsem narazil na někoho zajímavého. Trpěla většinu života úzkostmi a depresemi způsobenými chemickou nerovnováhou v těle, ale snažila se pomoct ostatním. Říkala, že jí hodně pomáhají léky, takže její pozitivní duch klidně mohla být jen zdrogovaná mysl, ale usmál jsem se.


Her: Hello! My name is Amaya and welcome to 7 cups of tea! How are you? Usmívající se

Me: Hello, do you have time for me? I don't have a serious problem, so if you are busy, I can chat with someone else.

Her: I have time Usmívající se How are you doing today my friend?

Me: "My friend"... My rational part wants to get angry with you for trying to act friendly when you don't even know me, while my empathic part is happy. It's a strange feeling. Well, I'm here because I feel lonely, misunderstood, and well, I guess split between two parts of my mind.

Me: How are you... friend? Does that sound alright. It sounds weird to me. I guess I might be a bit jumpy. I apologize. I have drunk my fist caffeine after a month of abstinence.

Her: I am so sorry for referring to you as that, I will try to stop Usmívající se And it's alright to not understand! Life is a mystery but things will start to unfold as we progress through life! Why is it that you feel lonely and misunderstood?

Her: That sounds lovely! Usmívající se


V jednu chvíli se mi zamlžili oči. Byla velice veselá, optimistická, idealistická. Ale ne hloupě, nebo naivně veselá. Prostě jen veselá. Hřejivá. Trochu mi to připomínalo jednu moji známou ze střední. Takové lidi mám rád. Nemohu se s nimi vždy vnitřně spojit, protože jsou na úplně jiné úrovni než já, ale jsem rád s nimi. Vyhřívám se na slunci.

*usměje se*

Když se mi ale zamlžili oči tak jsem si uvědomil, jak dlouho to bylo od té doby, co jsem plakal. Pokud si to pamatuji správně, tak naposledy to bylo snad až v listopadu. Myslím, že jsem neplakal ani jednou během vánoc, ani před nimi.

To není úplně zdravé, ne pro mě. Trochu pociťuji, jak se ve mně některé potlačované emoce nakupují, připraveny bouchnout. Potřebuji se rozplakat. Hm, nějaký film by mi mohl pomoci. Možná Pixar, nebo až dokoukám seriál, který si pouštím jako kulisu teď. Person of Interest. Velice zajímavý seriál a má také velice specifický druh konce. Otevřený, smutno-nadějný konec. Málokterý seriál takový je.

No nic, tak zase příště.

Počet dní bez předávkování kofeinem: 46
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama