Keep busy living or keep busy dying...

27.03.2017

27. března 2017 v 13:52 | Tenal |  Nepravidelný deník
Já už nevím. Už? Já pořád nevím, ne snad? Mám lidí po krk. Jsou nepříjemní, vznětliví, závistiví, nechápaví. Jsou plní lží, které si sami neuvědomují a ani po nich nepátrají.


Mám před očima tmu. Nic co se stane, mě nerozveselí, nic mi nedá kapku optimizmu. Všechno má jen různé odstíny černé.

Dnes, po chatu s jedním člověkem jsem skoro začal brečet. Já se jen snažil vysvětlit sám sebe. Bez emocí, bez vzteku, jen čistě a klidně. Snažil jsem se vysvětlit, co mě znejistilo, co mě znepříjemnilo a co potřebuji. Nakonec mi bylo řečeno, že jsem nejdrzejší člověk, kterého ta osoba na tom chatu kdy potkala. Já nevím. Možná že takový opravdu jsem.

Pamatuji si před časem, jedna učitelka se nám snažila vysvětlit koncept na jednom příběhu. Bylo to o medvědovi, kterému lidi tak dlouho říkali, že je člověk, až tomu medvěd začal věřit. Samozřejmě, ten koncept znám. Stokrát opakovaná lež se stává pravdou, a když vám lže dost lidí tak tomu nakonec uvěříte, tedy, pokud jste dost slabí… Já jsem tehdy slabí nebyl. Tehdy, během toho příběhu jsem byl pozitivní, odhodlaný. Věděl jsem, že bych se ukecat nenechal.

Dnes… Dnes byste mi mohli říct, že jsem žába, a já bych tomu uvěřil. A víte co? Proč ne? Končím s životem člověka. Od teď budu žába!

*povzdech*

Ne, ani to není tak jednoduché.

Dnes mi vrtali zub. Nebyl kaz, ale opravovali jednu plombu. Bolelo to, a jak já nesnáším bolest zubů. Teď mě ale zase bolí hruď. Kus jí chybí…

Existuje anime Bleach. Mimo jiné jsou v tom příběhu bytosti Hollow (Prázdní), což jsou duše lidí, kteří to nezvládli do posmrtného života, a jejich samota v tomto světě je pokřiví. Jejich konečná podoba má uprostřed hrudi díru, tam kde by mělo být srdce je prázdnota. Teprve tak před rokem nebo dvěma jsem si uvědomil genialitu tohoto malého detailu. Převést pocit prázdnoty do fyzického vzhledu…

Nevím už co psát. Tak zase jindy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama