Keep busy living or keep busy dying...

Doporučení

24. dubna 2017 v 6:12 | Tenal |  Dopisy
Vše se houpe? Takové to snad bylo vždycky, ne? I když teď je to asi intenzivnější než jindy.


Státní maturita… Upřímně, ať už jde o češtinu, angličtinu, nebo matematiku, tak mi přišly až překvapivě jednoduché. I matematiku, kterou jsem si dal, jako nepovinou, jen tak, bez učení, nebo jiné přípravy jsem prošel bez obtíží. Je těžké si představit, že pro někoho jako si ty by to byl problém, i když i to se může stát. To těch odborných předmětů bych se bál. Přeci jen má to gymnázium mnohem vyšší standart než stát.

Na moment mě téměř vyděsilo, když jsi řekla, že má Rytíř přístup do tvého mobilu. Musel jsem si to přečíst několikrát, abych si byl jistý. Většina lidí si střeží svůj mobil i před svými partnery. Tolik mu věříš? Nebo jen neschováváš ty hlavní věci v mobilu ale jen v deníku a na blogu?

Najít si nějakého profesionála na pomoc? Souhlasím s tebou. Teď ne. Myslím, že do budoucna bys hledat mohla, ale teď ne. Až ale jednou začneš… bude to vtipné, tedy, bylo by vtipné to sledovat. Většina psychologů a psychiatrů je tak směšně neschopná vidět do lidí že je pro mě záhadou jak se dokáží uživit. Doufám, že narazíš na někoho schopného.

Co se prášků týče… asi je to ode mě pokrytecké, když jako kofeinový závyslák řeknu, aby ses jich vyvarovala, ale i tak to říkám. Kdysi jsem takové jejich prášky bral. Zolof je jejich oblíbený lék na všechny typy nálad. Mě to jen místo úzkostlivých stavů dalo apatické. Ten obchod se mi vůbec nelíbil. A to jsem já jen přecitlivělý. Těžko říct, co by to udělalo s empatikem.

Film, na který bych se podíval kdykoliv? Kniha, kterou bych četl kdykoliv? Byly ty otázky formulované takto záměrně? Neptáš se mě na vrcholná díla, které řadím mezi své oblíbené, že? Ptáš se mě na díla, která si člověk může v klidu užít, pobavit se, odpočinout si… Neber to špatně, některá z nich mistrovská díla jsou, jen ne všechny.

Filmy:
Animovaná všehochuť: Zootopia, Insideout, Wreck-It Ralph, Spirited Away, Howl's Moving Castle… Možná něco trochu akčnějšího; Edge of Tomorrow, Max Fury Road, Kingsman… Něco trochu vtipnějšího; Kick-Ass, Hot Fuzz, Scott Pilgrim vs The World… Doufám, že alespoň některé z nich neznáš. Jestli chceš ještě něco jiného, stačí říct.

Knihy:
Mágové od Lev Grossman. Bludiště odrazů od Sergeje Lukjaněnka. Možná, pokud se ti chce začít s dlouhou epickou fantazy tak… Celý název prvního dílu zní Forgotten Realms, Legenda o Drizztovi I, Temný elf I, Domovina. Těchto knih je už asi patnáct. Já se zastavil u jedenácté. Pokud ti nevadí mladší hrdinové tak by se ti mohly líbit i série Percy Jackson anebo Hraničářův Učeň.

Rád bych ti řekl o svém posledním snu, ale to už jsem udělal. Od té doby, co jsem měl tu sérii snů o Mel, jsem si cíleně ničil svůj spánek, aby se mi nic nezdálo. Tedy, zdálo, ale nepamatoval jsem si je. I tak ve mně ale přetrvává pocit, že většina těch snů byla o ní.

Co se zdává tobě?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Artie Artie | E-mail | Web | 24. dubna 2017 v 21:05 | Reagovat

Vše se houpe, možná se vždy houpalo... Posledních pár let rozhodně. Vždy si ale všimnu, když se rozhoupe více..

Jo.. zrovna jsem si uvědomila, že je to vše v tabulkách... Které jsou dovoleny i na matematiku+ ? (wau, cože? krása.. takže mám šanci? nádhera!)
Ne, nebojím se příštího týdne, že bych to nedala... Spíš že to vše končí. (I když se tolik těším na nový začátek.)

Má přístup do mého mobilu, zná mé heslo déle, než jsme spolu. Věřím mu. Nedovolí si více, než si domluvíme. V čemkoliv.
I v mobilu mám některé věci, o kterých bych byla radši, aby nevěděl.. Ale to je jen schovávání se před problémy. Ví o mých houpačkách, mnohdy mě z nich tahá, jako já jeho. Mám v mobilu výpisky z panických záchvatů.. Protože v těch dobách nemám deník po ruce. To jsou věci, které nejsem ráda, když vidí. Ale nic na nich není vlastně..

Uvidíme. Držím se. Ale teď by to pro mě bylo vzdát boj... Možná změním názor.

Děkuji ti za ně. Pustím se do nich. Hned po Medvídkovi Pú, kterého jsem slíbila Rytíři!

Poslední noc, kdy se mi zdály sny byla sobotní.
První byl nádherný! Seděla jsem s nějakou skupinou lidí na balkóně někde v tropech, za zády něco na způsob lesa, před sebou hotelovou zeď. Ten sen spočíval v tom, že mi na ruku přiletěl ptáček. Nějaký z těch větších, tropických. Poté přiletěli jeho kamarádi!
Poté jsem se ve čtyři probudila s tím, že jsem si slíbila, že se mi bude něco zdát a ještě se tak nestalo. Dak v dalším snu se to podařilo. Bylo to krásné. ..když jednou za čas někdy něco vyjde.

Zdávají se mi zvláštní sny. Nelogické. Ale v tu chvíli se to zdá nepředstavitelné, aby to bylo jinak.
Třeba že mi na okno přiletěl tučňák a chtěl drbat na břiše... Tak jsem mu tak nějak automaticky začala vykat.

Těžko říct proč.

Zdál se ti někdy takový sen?

Pověz mi něco.. Zajímavého, co ses dozvěděl. Zbytečného, co ti koluje hlavou. Cokoli. Prosím..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama