Keep busy living or keep busy dying...

Líné léto

18. července 2017 v 15:09 | Tenal |  Dopisy
Nebyla jsi to ty, kdo říkal, abychom se neomlouvali za pozdní psaní?


*usměje se*

Vody bez internetu zní právě teď tak magicky. Zmizet a zůstat tak, jen na týden. To by bylo prima. Jen na ten týden. Pak už bych se nudil.

Nemusíš se za nic vinit. I kdybys snad měla povinnost si se mnou psát, tak je to jen malá část celého problému. Rozhodně si mnou nenech zkazit léto. To ať tě ani nenapadne.

Nějaký dobrý film? Viděl jsem jich pár. Všechny jsou ale součástí dlouhého příběhu, ať už jde o MCU, DCCU, nebo Alien. Hádám, že jsem v poslední době zanevřel na originální, myslící filmy. Hádám, že mě Interstellar tak zklamal, že se bojím něco takového zkusit znova.

*usměje se*

Teď jsem asi naštval půlku internetu, ale co…

Chystám se ale na film Valerian and the City of a Thousand Planets. Ne, že bych si myslel, že to bude úžasný film. Předběžné recenze i říkají, že příběhově řečeno je to jen další blockbuster. Ale ty vizuální efekty… Naposledy, kdy jsem viděl něco alespoň trochu podobného, bylo ve filmu Avatar, který měl také jen takový základní příběh. Tohle bude první film, na který se chystám ve 3D. Přiznám se, že tam jdu hlavně kvůli obrazům a výjevům. Luc Besson, režisér filmu, je velice kreativní a vizuální režisér, s velice jednoduchými příběhy. Pokud příběh bude alespoň průměrný, tak jsem si jistý, že mě obraz toho filmu naprosto ohromí.

Teď jak jsem byl na tom kurzu v Praze, jsem každý den chodil kolem dvou úžasných knihkupectví. Nakonec jsem si ku podivu knihu koupil a během prvního dne jsem se dostal na stranu 105 a ještě jsem se k ní nevrátil. Hrozné… Ta kniha se mi líbí, i když hádám, že každý by jí nerozdýchal. Je poněkud kontroverzní. Kniha se jmenuje Genom a napsal jí můj oblíbený autor Sergej Lukjaněnko. Je to sci-fi v budoucnosti, kde jsou někteří lidé geneticky upraveni tak, aby byly lepšími bojovníky, piloty, matematiky atd. Hlavní postava je pilot a po tom co se zrovna vyléčil po nehodě, tak narazí je nucený do práce na misi od neznámého zaměstnavatele s velice zvláštní posádkou. To je asi všechno co bych řekl bez spoilerů. Je to celkem kontroverzní ne ani tak moc, kvůli té genetice, i když ta hraje velkou část, ale i kvůli vztahu dvou hlavních postav… Myslím ale, že by bylo lepší si to přečíst, než to popisovat. Celkově to dává smysl uvnitř toho příběhu. Ještě zajímavější to je, když vezmu v úvahu, že autor byl původně dětský psychiatr.

Své dny jsem minulý týden plnil již zmíněným kurzem kreativního psaní. Nakonec nic moc… Spoustu toho co nám říkal, jsem už bohužel věděl a nakonec ani tak nešlo o kreativní psaní, jako o napsání příběhu, který by se dobře prodával, což já na jednu stranu chápu, ale na tu druhou… Jistě, i já chci, aby se můj příběh dobře prodával, až ho dokončím, ale nechci kvůli tomu obětovat nic z mých cílů. Raději to napíši tak jak chci a nechám to nevydané, než abych z toho vyrobil jen "další" fantasy knihu na trhu.

Právě teď jsem u svého otce a se sestrou. Dopoledne jsme navrhovali nové logo pro jejich firmu. Má verze loga je samozřejmě nejlepší, ale to se jim nelíbí.

*ušklíbne se*

Ještě také vypomáhám v té online tutorské firmě. Teď tam zrovna bylo pár problémů, které jsem zase musel opravovat. Kromě toho ale… Plánuji další článek, myslím, že se tam toho dozvíš víc.

Povíš mi, kde všude jsi cestovala a jak se ti zatím líbí léto? Už ses rozhodla, co budeš studovat? Povíš mi, co čteš ty? Jestli máš vůbec na čtení čas.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 muj-ne-tajny-denik muj-ne-tajny-denik | 18. července 2017 v 22:50 | Reagovat

Interstellar se mi taky nelíbil. Přišlo mi, že se to hrozně táhlo. To mě víc bavil Marťan (jako z takového žánru)  :)

2 Tenal Tenal | E-mail | Web | 19. července 2017 v 7:18 | Reagovat

[1]: Víš, že mě taky. Marťan měl ucelený příběh a zábavnou hlavní postavu. Taky si nehrál na žádný převratný film s "úžasnou" filosofickou myšlenkou. Byl to prostě film a to mu stačilo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama