Keep busy living or keep busy dying...

Přestat cítit

11. srpna 2017 v 19:57 | Tenal |  Sdělení
Něco jsem si přes den uvědomil.


Té osobě jsem křivdil. Kdybych chtěl tak jsem tomu všemu mohl zabránit. Když to ale analyzuji zpětně logicky, bez emocí, tak vidím, že já jsem se chtěl uzavřít. Chtěl jsem přestat cítit.

Po vší té snaze a po tom co mi to bouchlo do obličeje (zda bouchlo zaslouženě, nebo ne je debata na jindy), jsem to chtěl přestat cítit. Neměl jsem ale záminku. Neměl jsem externí faktor a důvod. Neměl jsem nikoho a nic co by mi ubližovalo cíleně. Všechno to byla jen nehoda a náhoda. Tady byl ale přímý cíl. Ne cíl mi ublížit. Cíl mi pomoct tím, že mi ublíží. To stačilo.

Asi bych měl říct, že teď když jsem si to uvědomil, tak bych měl zase cítit. To se ale nezdá být pravdou. Ať už cítím nebo ne, jsem sám. Když ale necítím, tak to alespoň ignoruji. Pravda, když necítím, tak se ze mě stává sociopatický šmejd, kterého drží na uzdě jen ty morální pravidla vytvořená mou "dobrou" stránkou. Ale ty pravidla tam jsou, takže jestli někoho zničím, tak to nebude cíleně, ale přehlédnutím. Navíc nebylo mi neustále opakováno ostatními, abych přestal brát ohled a začal jednat sobecky?

Mám teď v plánu přerušit terapii. Stejně to nikam už nevede. Nemůže mi pomoct o nic víc, než co už udělala a když nic necítím tak od ní nic nepřijmu. Nemáme takový vztah.

A tenhle blog?

V tomhle stavu myšlení už nemám důvod sem nic psát. Nemám ani důvod psát knihu. Myslím, že i důvod proč tohle píšu je jen volání o pomoc toho mého kousku, který ještě něco cítí. Možná že se to změní. Nemohu to vyloučit. Možná, že do týdne se něco stane a zase budu cítit. Možná za rok. Možná nikdy.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Magicmax Magicmax | Web | 11. srpna 2017 v 20:32 | Reagovat

Hluboká myšlenka.
:-)  :-)  :-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama