Keep busy living or keep busy dying...

15.09.2017

15. září 2017 v 5:25 | Tenal |  Nepravidelný deník
Přesto všechno, co jsem tu kdy napsal… V životě jsem potkal slušnou řádku lidí, kteří mi mohli pomoci, kdybych je nechal. Hm… "nechal" možná není to správné slovo. Pomohli by mi, kdybych je o pomoc požádal.


*usměje se*

To ale já moc nedělám… Tedy, dělám, ale špatným způsobem. Já chci jejich pomoc, ale uzavřu se před ní. Já si přeci pomoc nezasloužím… Pitomost, ne?

"We only accept the love we think we deserve."

Sabotuji to tedy. Ať už vědomě, či nevědomě. Sabotuji tu lásku a starost o mě, protože si myslím, že si jí nezasloužím. V sabotování jsem mistr. Když pokřivení reality a apatie pro odmítnutí té lásky a starostí nestačí, tak si vytvořím nový důkaz, který hraničí s výplodem fantazie, ale ten už funguje a odežene starostlivce.

Kdybych opravdu, ale opravdu chtěl, tak teď dokážu kontaktovat deset lidí ze své minulosti, kteří by mi odpověděli a rádi. Chtěli by se spřátelit, zjistit co jsem dělal a i když by neposlouchali každý můj nářek, tak by tam určitě byli v momentě, kdy bych se začal smát. To kolikrát stačí. Já často musím naříkat sám, protože, když naříkám s někým jiným, tak se většinou vůbec nic nevyřeší, jenom jim zkazím náladu a stejně se z toho nakonec musím vyspat.

Takže jsem tedy někomu napsal. Člověku, kterého jsem tu zmínil jen jednou a jen bokem. Je to ale ten nejhodnější člověk jakého znám. Pamatuji si, jeden empatik jednou řekl, že ta osoba září jako Slunce. Na druhou stranu, jiný empatik jí označil za idiota

*usměje se*

Oboje je pravda. Slunce není nejinteligentnější, nejsilnější, ani nezbytně nejvyrovnanější člověk, kterého znám. Kolikrát jsem to byl já, kdo pomáhal jí. To je ale v pořádku. Je to někdo, kdo by mi mohl teď pomoci. Doufám, že se mi podaří její pomoc přijmout.

Na něco jsem teď taky přišel. Tedy, já na to přišel před dvěma paragrafy… Tedy, já na to přišel už před rokem, ale do dnes jsem se do toho nijak neponořil. Dnes jsem se ale poptal pár lidí a posbíral pár informací, které jsem zapomněl.

Můj mozek nefunguje tak dobře, jak by ideálně měl. No… Záleží na tom, co nazvete ideální. Spousta lidí by můj mozek chtěla. Alespoň na povrchu.

To že nefunguje, jak by měl, asi není novinka. Proč ale? Kolik z vás je praváků? Kolik leváků? Kolik z vás je něco mezi? Podobně jako máte stupnici introverta a extroverta, tak nikdo není jen jedno, nebo druhé. Každý je někde mezi. Stejně tak praváci nejsou jen praváci a leváci nejsou jen leváci. Určitě každý z vás má činnost, kterou raději dělá se svojí sekundární rukou, nebo činnost ve které musíte používat obě stejně citlivě. Alespoň jednu činnost. Jednorožec, levák, používá nůž v pravé ruce. Mel umí psát oběma rukama.

Všiml jsem si, že empatici zpravidla využívají levou ruku velice dobře, a to i když jsou praváci. Samozřejmě, že ano. Pravá mozková hemisféra, která ovládá levou část těla, je emocionální, kreativní… Až vás bude bolet zlomené srdce, nebo budete skákat nadšením, tak ten pocit u srdce, za ten může vaše pravá část mozku.

(Menší naučné video, které jsem objevil před rokem o mozkových hemisférách)

Já jsem téměř absolutní pravák. Říkám téměř, protože jsou jen dvě činnosti, které umím s levou rukou. Vše ostatní ovládá můj logický mozek. I hraní na počítači snadněji používám myš než klávesnici a nedokáži vystát gamepad, i když to může být jen síla zvyku.

Pamatujete na můj kurz Kreslení pravou hemisférou? Od toho kurzu jsem kreslil jen jednou, s mnohem horším výsledkem. Od toho kurzu jsem už ani jednou neprocvičoval koordinaci pravé a levé ruky.

Hm… To vlastně není tak úplně přesné. Když jsem se nedávno snažil zahrát pár not na pianu oběma rukama, tak jsem to rychle vzdal. Má levá ruka se prostě nechovala, jak měla. Mé prsty se navzájem pletly. Chtěl jsem zvednou ukazováček, zvednul jsem prsteníček a naopak. Poté jsem si ale pustil hudbu, navrženou tak, aby reagovala s hemisférami. Její účel byl dočasně relaxovat mozek tak, aby obě hemisféry byly využity rovnoměrně. Po hodině poslouchání v polospánku jsem dokázal trhaně zahrát skoro celou řádku.

Mé vědomosti psychologie a psychiatrie jsou omezené, ale teorie je, že má emocionální nevyrovnanost s tímto souvisí. Můj pravý mozek nedokáže správně zpracovávat co se děje, protože jsem mu k tomu nikdy nedal šanci.

Existují různé meditace, cvičení a hudba, navržené tak aby tohle změnily. Myslím, že bych se k nim mohl dostat. Použít je a dát pravé hemisféře šanci. Uvidíme…Dnešní hudba se k tomu všemu asi nehodí, ale já jsem jí zrovna objevil a líbí se mi, takže teď několik dní budu poslouchat jen tohle.

*usměje se*

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ilma Ilma | 21. září 2017 v 23:38 | Reagovat

"We only accept the love we think we deserve." Jsem ráda, že ses na ten film podíval.^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama