Keep busy living or keep busy dying...

F*ck you introverts...

7. října 2017 v 16:10 | Tenal |  Něco jiného
Tak rok pozoruji zvětšující se počet videí, článků, úvah a podobných médií mluvících o problematice introvertů. Když se ale podívám do minulosti, na blogy, kanály na youtubu, zmínky na sociálních sítích a dalších zdrojích, tak se o introvertech mluvilo už podstatně déle. Čím víc jsem hledal, tím víc jsem našel a najednou jsem si uvědomil, že se mi v hlavě přehrává pořád dokola jedna myšlenka:


"F*ck you introverts. F*ck you!"

Tohle asi mnohé z vás překvapí. Já sám jsem introvert, mluvím téměř výhradně jen s dalšími introverty. Nepotkal jsem introvert/extrovert test, kde bych měl introvertní skóre menší než 75%. Když si přečtete mé články, tak tam moje introverze není jen vidět, ale vsadím se, že kolikrát je to tak zřejmé, až vás s tím metaforicky mlátím o hlavu.

Všude kam se teď ale na internetu podívám, jsou články a videa jako "10 things that make introverts so smart" nebo "5 reasons why you should befriend an introvert" ale také, asi můj nejoblíbenější "10 reasons why are introverts so attractive". U toho posledního jsem zanechal desetiřádkový komentář o tom, jak naprosto nesmyslné to video je, protože všechny ty "důvody" mohly být velice jednoduše nastíněné ve světle, ve kterém by se staly "unattractive".

V poslední době mi připadá, že introverti jsou nadsazováni nad extroverty. Že začínají být považováni za lepší, vzácnější, úžasnější sněhové vločky. A to mě hrozně štve.

Naše společnost je postavená na extrovertech. Potřebujete mít velice dobré extrovertní vlastnosti, abyste získali známé, pracovní příležitosti, nové zkušenosti a schopnosti. Není to tak vždy, ale obecně řečeno ano. Naše společnost je o vztazích a o tom kdo zná koho a jak ho přesvědčit o tom, aby pomohli s tímhle a tamtím. Lidé si ani neuvědomují, že to tak je, ale je to tak. Pavučina propojení kde extroverti mají obecně mnohem lepší výhodu. Častěji jsou ve vedoucích pozicích. Více lidí je má rádo. Snadno se spřátelí.

Začíná mi připadat, že někteří introverti, aby tohle vyrovnali, začali neúmyslně podporovat tuto introvertní kulturu, kde jsou introverti oslavování. Kultura, kde jim je říkáno, že jsou lepší než extroverti, chytřejší než extroverti, zajímavější než extrovert… Prostě že být extrovertem je obyčejné a že být introvertem je lepší.

Blbost. Extroverti jsou stejně úžasní jako introverti. Extroverti mohou být empatičtí, vážní, zranitelní, inteligentní, hlubocí lidé. A i když nejsou, tak co? Správný extrovert na správném místě může změnit, nebo zachránit všechny introverty okolo před věčnou samotou. Správný introvert na správném místě může poskytnout nápad a úhel pohledu, které zachrání všechny okolní extroverty. Opak platí také. Špatný introvert/extrovert na špatném místě jenom všechny okolo nasere a nic se nezmění. Být introvert/extrovert samo o sobě nedělá dobrého/lepšího člověka. Tak to nefunguje.

Možná se pletu. Možná že obecně vzato si to introverti, kteří natáčí a sledují ta videa, píšou a čtou ty články, nemyslí. Možná, že jsou si vědomi celé té rovnováhy a jen se snaží povzbudit izolované introverty, aby vyšli trochu do světla, aby si trochu věřili. Vím ale, že i pokud se v tomto mílím, tak tam určitě bude pár takových, kteří to takto neuvidí. Budou tam introverti, kteří se uvidí jako nadřazení. Jako lepší. Jsou to ti, ke kterým putuje tato má myšlenka.


"F*ck you introverts. F*ck you!"

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hrobárova Dcéra Hrobárova Dcéra | 7. října 2017 v 16:29 | Reagovat

Nebolo by jednoduchšie ignorovať tieto "trendy" a nedvíhať si nimi tlak?
Všetky tie sračky vedú len k tomu, že sa porovnávaš a nikdy nemôžeš byť víťazom...
🃏

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama